FOTO: NLN

OHLASY: Tohle není milé Nulté číslo od Eca

PAVEL DOBROVSKÝ | Goodreads

SVÁTOSTI SADISTICKÉHO BOHA
Jak funguje systém? Kniha ze současnosti – z novinářského prostředí, které přesně popisuje a analyzuje; osciluje mezi politickým thrillerem a filozofickým a společenskokritickým románem.
(text: NLN)

Novinářský survival. Přibil nasazuje čtenáři skafandr a noří se s ním do mediálního zákulisí, které je zaplavené hnojníkovou válkou novinářů a politiků, manipulací zmatených a popravováním slabých kusů, odposlechy a vydíráním.

V tom všem Přibil (jazykově skvěle – nemám pocit, že bych narazil na vycpávkové věty nebo pasáže) hledá nástroje, jak to psychicky přežít. Kdyby to celé aspoň nebylo zasazené do současnosti a ve jménech novinářů a politiků – mimochodem trefně vymyšlených – jsem nepoznával skutečné lidi, mohl bych si říci: uf, je to jenom jako. Jenže je to přesně naopak.

Žijeme ve světě reálném a ne morálním, říká se v knize. Vlastně mě bezmoc investigativce Viktora, který tak nějak slepě věří své práci, dost bavila. Stejně tak linie Kučery, který se pomalu ale jistě začíná zahnojovat. Tohle není milé Nulté číslo od Eca, ani jeden z těch hollywoodských redakčních thrillerů, tohle je mnohem drsnější. A zůstane to v hlavě déle, protože ten čtenářský skafandr prosakuje.

Původní příspěvek

PAVEL DOBROVSKÝ | Goodreads

OHLASY: Tohle není milé Nulté číslo od Eca
Hodnocení čtenářů7 Hlasů
96
96