DOPORUČUJEME
Marek Přibil | FOTO: archiv

ROZHOVOR: Nejen o knize Bod Evropa

Mám pocit, že dnes je více kádrování, než bylo před rokem 89, říká Marek Přibil

BOD EVROPA
Třetí román Marka Přibila Bod Evropa je pečlivě komponovaný literární puzzle, v němž sehrává hlavní roli synchronicita.

Je správné odvolání ministra Staňka? Dokáže Marie Benešová zajistit nezávislost justice? Postupují demonstranti proti Babišovi správně? Jaké šance má hnutí Trikolóra? Jak bychom mohli hodnotit druhý mandát Miloše Zemana ve funkci prezidenta ČR? Fungují v České republice správně soukromá a veřejnoprávní média?

Marek Přibil je spiovatel a novinář. Dne 3. května 2017 byl Přibil z deníku Mladá fronta Dnes propuštěn poté, co byla na internetu zveřejněna nahrávka, kde s majitelem deníku Andrejem Babišem probírá témata chystaných kritických článků o jeho politických protivnících.

„Mám to štěstí, že znám poměrně dobře Marii Benešovou několik let. Vždycky jsem k ní vzhlížel jako k člověku, který je právě zárukou, že justice nebude ohýbána. Vnímám jí jako statečnou ženu, která je schopná říct svůj vlastní názor navzdory tomu, kdo si, co myslí,“ říká Marek Přibil

„Tady se v podstatě konají demonstrace, kde je Marie Benešová jednou z osob, proti kterému přichází i tři sta tisící lidí. Nosí se tam transparenty jako ‘rudá Marie’, přitom byla antikomunistka a nikdy nevstoupila do strany. Nechci v žádném případě znevažovat tu velkou sílu nebo to, že se lidé sešli, jejich idály jsou čestné a poctivé, nicméně myslím si, že v tomhle případě to dostoupilo do jisté krajnosti,“ komentuje Marek Přibil.

Text: XTV

ROZHOVOR: Nejen o knize Bod Evropa
Hodnocení čtenářů0 Hlasů
0
0
Další příspěvky
OHLASY: Tohle není milé Nulté číslo od Eca